מערכת דרופל

[אוקטובר 2017]

מעל לעשור אני עושה שימוש במערכת ניהול התוכן דרופל לשם בניית אתרי אינטרנט מורכבים ומאגרי מידע עשירים ולימוד דרופל. מבין לקוחותיי: חברת מטריקס, משרד האוצר, משרד המשפטים, הטכניון, אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן, סטרטאפים, ועוד. לקוחות חדשים יכולים לפנות אליי לאימייל הפרטי שלי: שם משתמש wawina במערכת הדואר של ג׳ימייל. יש לי ניסיון של 18 שנים בתחום הנדסת התכנה, בניית אתרים, ניהול פרויקטים, אדריכלות מידע, כולל ניתוח צרכים ואפיון. אני מכיר מגוון רחב מאוד של טכנולוגיות ומעורה ביותר בשוק בישראל ובעולם בכל הקשור לתכנה בכלל ולבניית אתרים בפרט.

במהלך העשור האחרון פעל אתר ייעודי לשם כך וכעת הוא אינו משרת אותי עוד. לכן החלטתי שחייו הגיעו לקצם. אותו אתר הכיל מאות כתבות מתוכן בחרתי טקסטים נבחרים שלא נס ליחם והם מובאים להלן. משמר את הידע.

המלצות

המלצה מלקוחות עבורם נבנה אתר דרופל מורכב עבור מסחר אלקטרוני:

העלינו לאתר מאות מוצרים ואנו מקבלים הזמנות מכל הארץ. המערכת מספקת לנו את כל המטרות עבורן רצינו לבנות אתר חדש ואנו מרוצים עד מאוד מהתוצאה. זהו שיפור גדול לעסק שלנו והוא מאפשר לנו לעבוד באופן יעיל ונוח. כמו כן, היחס היה מאוד מסור וטוב ותמיד הלכתם איתנו יד ביד עד שלב זה בפרויקט ואנו עדיין צועדים יחדיו. אנו מתכננים השקה של האתר גם בסלולר ואנו רוצים לעשות זאת אתכם. נשמח תמיד להמליץ על "פרקטיקול" בפני עסקים וגופים אחרים.
גילה, איתי ונועם, "אנטנות רצון"

המלצה מלקוח שלמד איך לאפיין מערכות דרופל:

לאחרונה קיבלנו מחברת פרקטיקול שירותי לימוד שעוזרים לנו בשלבי האפיון וניתוח מערכת לשם בניית מערכות אינטרנטיות במערכת דרופל. אמנם יש לי ניסיון רב בניתוח מערכות שונות, אך לא היה לי הידע לגבי הדרך הנכונה לאפיין את הצרכים כך שיהיו מתאימים ספציפית למימוש נכון במערכת דרופל. גיליתי שאמיר - מנהל החברה שעבד אתי אישית - מכיר את כל נבכי המערכת המורכבת בצורה מעמיקה ויסודית גם ברמת התכנות והתמודדות עם הבעיות שצצות, וגם ברמה המתודולוגית והמחשבה של איך האתר צריך להיות בנוי. העבודה מול פרקטיקול נתנה לי כלים משמעותיים בעבודתי ואף "הקפיצה" אותי בכמה רמות בכל הקשור לסדרי עבודה - משלב התכנון ועד להגשת המוצר ללקוח. על כל זאת תודתי.
אלעד רומי, מנתח מערכות, מערך "ממשל זמין", משרד האוצר

המלצה מלקוח שקיבל ייעוץ טכנולוגי:

אני מהנדס בהכשרתי ובעל ניסיון בתכנון ובפיתוח פרויקטים, שאינם בתחום התוכנה. עם זאת יש לי ידע עתיק יומין בכתיבת קוד לפתרון בעיות הנדסיות. הכרתי את אמיר בפגישת ייעוץ שנקבעה ביננו לגבי בניית אתר ופלטפורמת אינטרנט שיתופית, כחלק ממיזם עליו אני עובד. בשיחת טלפון מקדימה עם אמיר הבנתי שכדאי להיפגש לשם ייעוץ ולא לצלול ישירות לפיתוח הפרויקט. פגישת הייעוץ נמשכה שעתיים על שתי כוסות אספרסו, במהלכה אמיר גילה יכולת הקשבה וסבלנות, הבנה מהירה של מהות המיזם מבחינה עסקית ופונקציונלית, ידע רב והבנה לשם התאמת הטכנולוגיה הנדרשת, ומה שחשוב יותר, סוג האנשים הדרושים למימוש הפרויקט, ניסיון בהערכת המאמץ, משך הזמן והתקציב הנדרש למימוש הפרויקט וכן יכולת מרשימה להעביר בשפה פשוטה וברורה מהידע שלו ומניסיונו. חשוב לציין שאמיר לא ניסה לכפות עליי בשום צורה את הפתרון שיתאים להערכתו לפרויקט או שאותו יוכל לספק. הוא נתן הסבר נרחב וטרח לציין שזוהי דעתו המקצועית הפרטית. במשך הפגישה וכתוצאה ישירה שלה מתאפשר לי כעת להמשיך בעבודת האפיון והתכנון של הפרויקט לשם מימושו באופן מהיר ככל שניתן בלא בזבוז משאבים וכסף מיותרים.
דר' אסף טהון, חוקר כימיה, הטכניון

המלצה מלקוח של עבודת אפיון מערכת דרופל:

לעבוד עם אמיר זו מהפכה; חוויית שדרוג דומה חשתי כשעברתי מטלפון רגיל לסמרטפון. אמיר מציג שילוב של ידע עסקי וניסיון תכנותי, טכניקת ניתוח דידקטי ונוהלי עבודה מסודרים משולבים ביכולת תקשורת בינאישית חברמנית מצוינת. קשה מאוד למצוא שילוב אידאלי כזה לעבודה משותפת. את זה אני אומר מניסיון רב שצברתי בעבודה עם מתכנתים/מפתחים רבים מכל העולם כולל במזרח הרחוק, ארה"ב ואירופה. בקיצור, "אכלתי הרבה קש" לפני כן, כך שאני יודע להעריך מקצוען.
למרות תשוקתי להתחיל בבניית האתר, אמיר לא נתן לי לדלג על השלבים החשובים ביותר: שלב הגדרת הדרישות ובהמשך שלב אפיון האתר. בשלבים אלו יושבים עם אמיר ומנתחים את הצרכים של האתר והפונקציות שיהיו בו עד לפרטים הקטנים ביותר. למה צריך את זה? - במהלך הניתוח עולים על בעיות ומוצאים להן פתרונות וכן משפרים פתרונות קיימים. בנוסף, מגלים פינות חדשות שלא חשבנו עליהן ומוצאים גם להן פתרונות.
כל הפעולות החשובות האלה חוסכות הרבה בעיות בהמשך. המטרה הסופית של שלב זה היא יצירת תוכנית בנייה מסודרת של האתר הכתובה בשפה של בוני אתרים. התוכנית בנויה בצורה כזו שתאפשר בעתיד גם הרחבה ופיתוח של האתר. בסוף שלב זה מתקבלת תכנית ביצוע שמאפשרת לכל מתכנת דרופל לבנות את האתר. זה דומה לקבלן שמקבל תוכנית בנייה עם תרשימים על פיה הוא מבצע את הבנייה.
אמיר הופך את הצרכים שלכם לתרשים ולמסמכים ברורים, כמו רופא מומחה המאבחן וגם מציע פתרונות טיפול. לבסוף הוא "מתרגם" הכל לשפה של פתרונות תכנותיים. בסיום שלב זה אפשר להמשיך עם אמיר לשלב הבא - הביצוע, בניית האתר ממש - או להעביר את התכנית לכל מתכנת בעולם כדי שיבנה בעזרתה את האתר.
רן עזר, שליח למזרח אסיה, ידיעות אחרונות וחדשות ערוץ 2