פרס סינגפור למדג'ין

[תרגום חופשי ביותר שבוצע מתוך מספר מקורות ובעיקר מאתר הפרס בקישור למטה. אמיר]

מֶדֶגִ'ין (Medellín) גברה על 38 ערים אחרות כדי להיות הזוכה של הפרס הדו שנתי על שם לי קואן יו לעיר העולמית שמוענק על ידי ממשלת סינגפור. "למרות השינוי שהעיר עברה בעשור הראשון של המאה הזו ועל כך זכתה להכרה באופן נרחב, היא לא שקטה על השמרים והמשיכה ובנתה בשבע השנים האחרונות", כך קבעה הוועדה שהעניקה לעיר הקולומביאנית את הפרס.

על פי הוועדה: "בתוך תקופה של שני עשורים, התגברה מדג'ין על אתגרים של התרחבות עירונית לא מבוקרת, ושינתה את עצמה מעיר אלימה הידועה לשמצה לתוך עיר שנחשבת למודל של התחדשות עירונית". הועדה גם ציינה לשבח את הרצון הפוליטי, מנהיגות אמיצה ותכניות לטווח ארוך על ידי שלושת ראשי העיר שמשלו בעיר במהלך 12 השנים האחרונות, שעזרו להתמודד עם בעיות אבטחה, פיתחו את הכלכלה ושיפרו את שיעור התעסוקה ואת רמת החיים של האזרחים.

ראש העיר הנוכחי של מדג'ין, פדריקו גוטיירס סולואגה שלח מסר לממשלת סינגפור: "זו הכרה חשובה ואנחנו מרגישים גאים בעיר שלנו. אנחנו מודים לכם על העידוד להמשיך לעבוד עבור העיר שלנו, עיר מרהיבה שעברה דרך ארוכה אבל יש לה עדיין דרך ארוכה לעבור." קודמו של סולואגה, אניבאל גוויריה קוררה שסיים את כהונתו כראש העיר מדג'ין בדצמבר 2015, הדהד בתחושותיו: "זכייה בפרס לי קואן יו של העיר העולמית הוא כבוד אמיתי ומוטיבציה להמשיך לבנות את העיר עבור חיי האזרחים שלנו; יותר אנושית, שוויונית, חופשית, יותר שמחה. אנחנו מקווים שזה יעורר השראה בקרב ערים אחרות בעולם שמתמודדות עם אתגרים דומים וייתן להן תקווה."

ארבע הערים הנוספות שנבחרו עם ציון לשבח הן אוקלנד, סידני, טורונטו ווינה. הפרס לעיר העולמית של לי קואן יו, הכולל פרס של 220,000 דולר מתאגיד קפל, מאורגן בשיתוף הרשות לפיתוח העירוני הסינגפורי והמרכז לערים חיות ונועד להעלות על נס הישגים עירוניים ופתרונות יוצאי דופן. הפרס הוענק בטקס "ועידת ערי העולם" אשר התקיים ביולי, 2016 בחולות מפרץ המרינה בסינגפור.

מדג'ין, קולומביה - רכבל - מטרו
הצילום מוויקיפדיה, פשוט אהבתי את התמונה הזו וכרגע אין לי תמונה של הרכבל שאני צילמתי. הרכבל מודרני ויעיל ומגיע לשכונות העניות הגבוהות. במקום שעה וחצי עד שעתיים באוטובוס ברחובות צרים ניתן לרדת תוך רבע שעה ברכבל (Metrocable). מדהים. בחלק העליון של התמונה כבר רואים שהבתים לא נראים של עשירים, אך ככל שעולים במעלה ההר הבתים הופכים לעוד יותר צנועים - לעתים מורכבים מפח, לבנים ופלסטיק שמחוברים יחדיו במלט.

מתוך דוח חבר השופטים

מדג'ין מספרת סיפור מרתק על עיר ששינתה את פניה מעיר הידועה לשמצה בגלל האלימות שבה לעיר שהיא דוגמה להתפתחות עירונית וכל זה במשך שני עשורים בלבד. היום מדג'ין היא עיר שחוגגת את החיים – נחושה בהתחייבותה ליצור בית יותר אנושי, חופשי ושמח עבור התושבים שלה.

התרחבות עירונית לא מבוקרת בעקבות תהליכי עיור והגעת פליטים מאזורי הסכסוך שביערות של קולומביה הביאה למרחבים גדולים של ישובים לא רשמיים שמאכלסים את הגבעות לאורך הפריפריה של האזור העירוני. זאת לא בעיה ייחודית למדג'ין; האו"ם מעריך שעד 2030, כ-3 מיליארד אנשים (כ-40% מאוכלוסיית העולם) יזדקקו לשיפור בקבלת דיור הולם וגישה לתשתיות בסיסיות כמו מים ותברואה. מדג'ין לפיכך היא נציגה של אתגר עולמי שערים רבות מתמודדות איתו, במיוחד באפריקה, אסיה ואמריקה הלטינית. השתנותה של העיר לטובה בולטת במיוחד לאור העובדה שהעיר שימשה כר למלחמות בין כנופיות סמים בקומונות העניות שלה.

אינטגרציה חברתית היא אתגר גדול עבור ערים רבות ברחבי העולם. מדג'ין מצאה את המפתח לממשל יעיל תוך חדשנות חברתית; העיר רוכשת את אמון הציבור באמצעות הבטחת ביטחונו. התכנית מתמקדת בחינוך לגיל הרך ומוקדשת להתפתחותו של המגזר הצעיר ביותר באוכלוסייה. גישה זו מבטאת בבירור את מחויבות העיר להשקיע בעתיד. מדג'ין שמה את צרכיי האנשים בחזית התכנון. החדרת התרבות מבוצעת כדיאלוג פתוח תוך שיתוף פעולה בין העירייה, גופים פרטיים והציבור הרחב.

במשך תקופה ממושכת, שורה של מנהיגים הפגינו נכונות להכיר בבעיות השורשיות העמוקות ולהבין שיש לטפל בהן. חוסר הזדמנויות עבור אזרחים עניים קטן יותר כעת - מדג'ין מצליחה לשקם שכונות עניות ולשפר את תנאי המחייה בהם. בשל משאבים מוגבלים, מדג'ין פיתחה אמצעים חלופיים למימון בבעלות ציבורית – חברת שירותים בשם "החברה הציבורית של מדג'ין" (EPM). החברה הנה ישות רווחית ומעבירה כ-30% מרווחיה השנתיים לפרויקטים של השקעות חברתיות. היא מיישמת פרויקטים באזורים אסטרטגיים מבחינה חברתית - היכן שהם יכולים להביא את ההשפעה הגדולה ביותר. הפתרונות היצירתיים והלא שגרתיים כוללים מערכת התחבורה בצורת רכבל ציבורי הראשון בעולם, פארקים ירוקים ובהם ספריות ציבוריות, ועוד. מדג'ין מציגה פרויקטים ארוכי טווח בהם מחויבות לשפר עוד את תנאי המחיה של תושביה.

העירייה מטפלת ברכסי ההרים המזרחיים והמערביים, בהן נמצאות שכונות העוני - משני צדיו של העמק בו בנויה העיר. הטיפול כולל נושאים אקולוגיים, חברתיים וכלכליים: שליטה על ההתרחבות העירונית והפחתת הסיכון למפולות אדמה ויצירה של מרחבים ציבוריים חדשים. חוד החנית הנו חיבור בין האזורים העניים, אלו שנמצאים על הגבעות, לבין האזורים העשירים יותר, אלו שבעמק, באמצעות רכבלים. שיפור התחבורה מגדיל את הנגישות של האוכלוסייה הענייה למציאת עבודה ולקבלת שירותי חינוך, תרבות וספורט. תושבים מקומיים מוכשרים בבנייה וחקלאות. העיר ממשיכה להכשיר את רוב יחידות הדיור הלא רשמיות שנמצאו כיציבות מבחינה מבנית. פעולה זו מסירה את אי הוודאות שמלווה עקירה ללא צורך ומפחיתה השקעות כבדות בתכניות של רילוקיישן. האכפתיות של העירייה גורמת למתיישבים להרגיש רצויים ומעוררת בהם תחושת כבוד והערכה. גישה זו מביאה אותם להתחיל לתרום את חלקם כחברים מוערכים בקהילה רחבה יותר.

מדג'ין עברה דרך ארוכה והיא שולחת איתות חזק שממשל כולל ושיתופי יכול לשנות את המציאות מקצה לקצה גם בנסיבות הקשות ביותר. מדג'ין מהווה מקור השראה עבור ערים נוספות ברחבי העולם. עם זאת, ההצלחה המדהימה של העיר היא גם שברירית; מנהיגי העיר יצטרכו להמשיך ולשמור על קצב צמיחה גבוה על מנת למנוע הופעה מחודשת של בעיות עבר. כאשר הגל של השינוי החיובי שסחף את מדג'ין ישקע, העיר תהיה חייבת לעמוד בציפיות הפיתוח של אנשיה.

קישור לאתר הפרס של ממשלת סינגפור: https://www.leekuanyewworldcityprize.com.sg/press_releases.htm